COMMITAL Isı Ekipmanları

Sektör : Isı Ekipman ve Parçaları Üretimi

Web Sitesi : https://www.commital.com.tr

Adres : Manisa

Proje Hakkında : Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Üretim yapan firmada SAP B1  İleri Üretim Uygulamaları (BEAS) üzerinde Planlama, Kalite vb. uygulamaların devreye alındığı, efektif bir sipariş – planlama sürecinin yürütüldüğü bir yapı sağlandı. Ayrıca Üretimden online veri toplama ve depo terminalleri ile etkin stok yönetimi yapısı kuruldu. Kardex sistemleri ile entegrasyon sağlanarak akıllı depo yönetimi sağlandı.  Videowall uygulamaları ile üretim sahasında anlık üretim ve kalite verilerinin paylaşımı yapılarak operatörlerin de sürece katılımları maksimize edildi.  SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır) :

Commital Isı Ekipmanları Kalıp San Tic Ltd Şti , İtalyan menşeli Commital Grubu’nun bir iştiraki olarak, ısıtma sistemlerinde kullanılan panel radyatörlerin bağlantı parçalarının üreticisi olarak 2004 yılında kurulmuştur.

Commital, yıllar içerisinde, kendi üretim sistemlerini geliştirmiştir ve yeni yatırımlar yaparak ürün yelpazesini genişletmiştir ve halen yeni üretim süreçleri üzerinde çalışmaktadır.

2010 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 6.000 m2 kapalı ve 4.000 m2 açık alana sahip yeni binasına taşınmıştır.

Commital başlangıçta, özellikle Türkiye’de ki ısıtma sistemleri için yerli panel radyatör üreticilerine ürün ve hizmet sağlamak için kurulmuştur fakat daha sonra Commital Grubu’nun 40 yıllık deneyiminden yararlanarak mevcut pazarlarını Avrupa, Rusya, Ukrayna ve İran’ı da dahil edecek biçimde genişletmiştir.

Ürün yelpazesi, standart ısıtma sistemlerinde kullanılan panel radyatörler ve dikey panel radyatörler için Fittings, ½ ve ¾ Valf Bağlantı Ekipmanları (Kompakt Fittings) ve Merkezi Bağlantı Ekipmanlarını (Central Tap) içermektedir.

2017 yılında, müşterilerimize panel radyatör bağlantı parçaları için komple tedarik sağlayabilmek adına ürün yelpazemizi Su Dağıtıcı Ring üretimini de ekleyerek genişlettik.

Firmamızın yıllık üretim kapasitesi 50.000.000 adet Fittings ve 5.000.000 adet Garnitür’dür.

Commital Isı olarak, firmamız yıllık iş hacminin %55’i İtalya, Almanya, Fransa, Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve İran’ı içeren uluslararası pazardan, %45’i yurtiçi pazarlardan oluşmaktadır.

Commital’in Kalite Politikası toplam müşteri memnuniyetinin sağlanması ve üretim sürecinin, kalitenin ve maliyetlerin sürekli niteliksel iyileştirilmesine dayanmaktadır.