ERP Projesi Öncesi Kavramsal Analiz Hizmeti

Yıllardır ERP Projelerinde gördüğümüz en önemli sıkıntı proje öncesinde tarafların birbirini tam olarak anlamamalarından kaynaklı çatışmalar ve bu çatışmaların meydana getirdiği başarısızlıklar. Özellikle Türkiye’de yaygın olarak kullanılan “Kervan yolda düzülür” sözü maalesef ERP gibi kompleks bir proje için çok da doğru bir yaklaşım değil…

EROPA ekibi olarak 25 yıla yakın zamandır dahil olduğumuz projelerde edindiğimiz bu acı tatlı tecrübeler ışığında sizlere ERP Yazılımından Bağımsız bir hizmet sunuyoruz !!!

Eğer aşağıda tanımladığımız sektörlerden birisinde faaliyet gösteriyorsanız ERP seçim süreci öncesinde firmanızda detaylı bir analiz çalışması yaparak süreçlerinizin karmaşıklığı doğrultusunda 100-500 sayfa arasında bir kavramsal tasarım dökümanı hazırlıyoruz.

Kavramsal Analiz ve Tasarım Hizmeti Verdiğimiz (Tecrübeli olduğumuz) Sektörler :

  • İthalat, Satış , Satış Sonrası Hizmetler (Ticari İşletmeler)
  • Hizmet İşletmeleri (Her türlü hizmet işletmesi : Eğitim, Sağlık, Ulaşım vb.)
  • Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İşletmeleri
  • Mobilya Sanayi İşletmleri
  • Mekanik İmalat Sanayi (Makina ve Endüstriyel Üretim İşletmeleri)
  • Yan Sanayi (Otomotiv, Beyaz Eşya vb.Yan Sanayi İşletmeleri)
  • Kimya,İlaç, Gıda vb. Sanayi İşletmeleri
  • Maden Sanayi İşletmeleri
  • İnşaat, Taahhüt vb. İşletmeler

Kavramsal Tasarım Dökümanı :

Bu dökümanla hedeflediğimiz şey firmanızın röntgenini detaylı bir biçimde çekerek size uygun bir tedavi planı (süreç iyileştirme) oluşturulabilmesine rehber olmak.

Günün sonunda elde edeceğimiz bilgi ne olacak diye soracak olursanız yaptığımız prosesi aşağıda kısaca özetledik :

1- Mevcut Durum Analizi : Firmanızın an itibariyle tüm çalışma ve iş yapış prensiplerinin incelenmesi, prosesin girdilerinin ve çıktılarının tespiti. İş akışlarının anlaşılması ve eğer yoksa diyagram haline getirilmesi.

2- ERP Süreci Sonrası Hedeflenen Durumun Analizi : Firmanızın bir ERP Projesine kalkışmasının altında yatan sebepleri analiz ediyoruz ve böyle bir proje sonrası nasıl bir yapıya kavuşmak istediğinizi anlamış oluyoruz. Bu analiz sonrasında iş akışlarınızı tekrar oluşturuyoruz.

3- GAP Analizi : Mevcut durum ve beklentiler arasındaki farkları analiz ederek isterlerinizi netleştiriyoruz. Bu farkları ERP Sistemi ile nasıl modelleyebileceğiniz ile ilgili yöntemleri belirliyoruz.

4- Son olarak ERP Seçim sürecinizi nasıl yönetmeniz gerektiğine dair önemli bir çıktı elde etmiş oluyorsunuz. Bu çıktı ile hem firma yönetiminiz ERP projesi ile ne tür faydalar elde edeceğini daha net görmüş oluyor hem de çalışacağınız ERP sağlayıcı firma tanımlanan kapsamı ne tür araçlarla karşılaması gerektiğini işin başında görüyor ve daha doğru bir tekliflendirme yaparak bütçe aşımlarının önüne geçiliyor.

FARKIMIZ ? NEDEN BİZ ?

Birçok süreç danışmanı veya danışmanlık firması bu bahsettiğimiz hizmetleri veriyor biliyoruz. Fakat biz bu çalışmaların tamamını ERP Düzleminde ve geçmiş ERP Proje deneyimimizle gerçekleştiriyoruz.

Teorik bilginin önemine inanıyoruz bununla birlikte yaptığımız tüm analizleri yıllarca projelerdeki PRATİK bilgi ve UYGULAMALARIMIZLA destekliyoruz.

Bizimle iletişime geçin firmanızı ziyaret edip Kavram Analiz öncesi yapacağımız yarım günlük ücretsiz bir çalışmayla size uygun bir Kavram Analiz Planı çıkaralım.

e-mail : kavramsal-analiz@eropa.com.tr

Tel : +90 216 515 62 21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.