SERTPLAS Otomotiv

Sektör : Otomotiv Yedek Parça Üretimi

Web Sitesi : https://www.sertplas.com.tr

Adres : Silivri / İstanbul

Proje Hakkında : Kurulum ve uyarlamaları devam eden projemizde üretim yapan işletme için SAP B1 İleri Üretim (BEAS) Uygulamaları kurgulanmaktadır. 70’in üzerinde Plastik Enjeksiyon makinesi ve diğer iş merkezlerinden online veri toplama sistemleri projenin önemli noktalarından birisini teşkil etmektedir. SAP Business ONE CRM ve CRM for Outlook Uygulamalarının da devreye alınacağı projede ayrıca SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlanacaktır.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır) :

SERTPLAS, IATF 16949 kalite standartları çerçevesinde otomotiv ve ağır vasıta sektörüne yedek parça üretimi, tasarımı, geliştirme, montaj ve servis hizmetleri sunmaktadır.

Bünyesinde kurduğu Araştırma ve Geliştirme merkezi ile gömülü yazılım içeren yüksek teknoloji ürünleri de % 100 yerli olarak üretmeye başlamıştır.

Üretiminin % 83’ünü ihraç eden SERTPLAS, Türk tasarım ve mühendisliğini uluslararası arenada temsil etmektedir.

Tarihçe

SERTPLAS, 1955 yılında İstanbul’da kurucusu Hasan Serter tarafından küçük bir enjeksiyon atölyesi olarak iş dünyasına adım attı. Bugün ise, 40.000 m2 arazi üzerinde 12.500 m2 kapalı alan altında 290 çalışanı ile otomotiv yedek parça sektörüne hizmet vermektedir.

Ağırlıklı olarak kamyon ve treylerler için aydınlatma ve sinyalizasyon parçaları, elektrik/elektronik sistemler, elektrik kabloları, konnektörler, araç gövde parçaları, çamurluklar, hava hortumları, fren hava kaplinleri, konvertör ve regülatör gibi ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Pazardaki değişim ve gereksinimlere verilen önem sayesinde, bugün üretiminin % 83’ünü Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Asya, Güney Amerika dahilinde 60’a yakın ülkeye, aynı zamanda da OE üreticilerine ihraç etmekten gurur duymaktadır.

Tasarımdan seri üretime, SERTPLAS dünya çapında bir çok müşterisi tarafından tercih edilen çözüm partneri olarak tedarikçi listelerinde yer almaktadır.