YAŞALAR KALIP

Sektör : Otomotiv ve Savunma Sanayi Parçaları Üretimi

Web Sitesi : https://yasalar.com.tr

Adres : Bursa

Proje Hakkında : Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Üretim yapan firmada SAP B1  İleri Üretim Uygulamaları (BEAS) üzerinde Planlama, Kalite vb. uygulamaların devreye alındığı Yurt içi ve Yurt dışı Ana Sanayilerle olan EDI entegrasyonlarının sağlanarak efektif bir sipariş – planlama sürecinin yürütüldüğü bir yapı sağlandı. Ayrıca Üretimden online veri toplama ve depo terminalleri ile etkin stok yönetimi yapısı kuruldu. Ana sanayilerin istemiş olduğu izlenebilirlik alt yapısı kurgulandı. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır) :

Yaşalar Kalıp olarak başta otomotiv ve ticari araç sektörleri olmak üzere, birçok farklı sektör için çelik, paslanmaz
çelik ve alüminyum parçaların soğuk şekillendirme yöntemiyle üretimlerini gerçekleştiriyoruz. Seri üretimde kullandığımız kalıp, aparat ve fikstürlerin tasarımlarını kendi bünyemizde yapılmaktadır . Yıllık metal işleme kapasitemiz 20.000 ton olup, üretimimizin %90 ını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın 150 farklı noktasına ihraç ediyoruz. Bu sayede Türkiye’de ilk 1000 ihracatçı firma içinde yer almaktayız.

400 m2 lik bir atölyede 1981 yılında başlayan yolculuğumuz, 8000 m2 lik entegre tesisimizde devam etmektedir.

Geçmişte belirlediğimiz tüm hedeflere ulaşmış bir firma olarak şimdiki hedefimiz kendi sektöründe akla ilk gelen isim olmaktır. Hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya aralıksız devam ediyor, bugüne gelmemizde payı bulunan başta çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize minnetimizi iletmeyi bir borç biliyoruz.