Müşteri Hikayeleri

Sektör: Medikal Parça Üretimi

Web Sitesi: https://elmaslarmedikal.com.tr/

Adres: Ankara

Proje Hakkında:  Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projemizde , Sağlık sektörüne tıbbi malzeme üretimi yapan işletmemiz için SAP B1 İleri Üretim (BEAS) Uygulamaları kurgulanmıştır. CRM Uygulamalarının da devreye alındığı projede ,SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yürütülmektedir.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır): 

Yaklaşık 30 yıllık tıbbi cihaz üretim tecrübesine sahip kadrosu ile ELMASLAR İmalat Tıbbi Cihaz A.Ş. 2006 yılında Grup Şirketleri çatısı altında ticari hayatına başlamıştır.

ELMASLAR A.Ş. kısa zamanda, kendi bünyesinde ar-ge, endüstriyel tasarım ve seri üretim alt yapısını kurmuş, üniversite – sanayi işbirliğine gitmiş, kullanıcı ihtiyaçlarını doğru belirlemiş, güncel teknolojileri iyi kullanmış, seri üretim metotları ile üretim maliyetlerini düşürmüş ve bunların sonucu olarak sektöründe hak ettiği yeri almıştır.

Halen üretimine devam ettiği, oksijen konsantratörü, ultrasonik nebulizatör, kompresörlü nebulizatör, cerrahi aspiratör ve uyku apnesi ürünleri ile sektörde hizmet vermektedir.

ELMASLAR A.Ş. çok sayıda ülkeye yaptığı ihracat sayesinde, ülkemizi yurt dışında da en iyi şekilde temsil etmeye gayret göstermektedir.

“HAYAT SAĞLIK İLE BAŞLAR, SEVDİKLERİNİZLE DEVAM EDER” anlayışını kendisine slogan yapan ELMASLAR A.Ş. yeni fabrikası ve yeni projeleri ile ülkesine hizmet etmeye devam edecektir.

Sektör: Makine Üretimi Web Sitesi: www.massmak.com.tr Adres: Sincan/Ankara Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Birden çok üretim sektörüne yönelik makine üretimi yapan firmada SAP B1 İleri Üretim (BEAS) modülleri ile, Üretim Planlama ve Kapasite Planlama unsurları ile üretimden anlık veri toplama araçlarının kullanıldığı, depo el terminalleri ile stok yönetiminin optimize edildiği bir yapılanma sağlandı. Ayrıca Kalite Kontrol uygulamaları ile Kalite Yönetim Sisteminin işleyişi de SAP B1 üzerine taşınmış oldu. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı. Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır): 22 Temmuz 1996 tarihinde Ankara’da kurulduğu günden bugüne özellikle çimento fabrikalari, kırma-eleme tesisleri ve bu sektörlere dönük çeşitli makine imalatları alanında hızla büyüyen, gerek imalat ve gerekse hizmet kalitesi ile ön planda olmayı hedefleyen anlayışıyla müşterilerine zamanında, kaliteli ve hatasız ürünler sağlamayı amaç edinmiştir. Başlangıçta hedef olarak belirlenen sektörlere zamanla tahıl ve cam sanayine yönelik ihtiyaçlara uygun makine ve ekipman imalatları da eklenmiş ve ilgili sektörlerin ihtiyaçlarına uygun olarak üretimleri sağlanmıştır. Bu açılımlar doğal olarak firma makine parkında da önemli gelişmeleri beraberinde getirmiştir. Mass Makina yurt içinde yapmış olduğu birçok anahtar teslimi işin yaninda son yıllarda gerek işbirligi yaptığı firmalarla gerek kendi potansiyeli sayesinde yurt dışında da endüstriyel tesis imalatlari yapmaktadir. Özellikle yurtdışı payının artırılması amacıyla planlarını, yatırımlarını bu yönde sürdürmekle birlikte enerji sektörünün ihtiyaçlarına yönelik imalatların gerçekleştirilebilmesi için mevcut imalat portföyünde yenilikler ve geliştirmeler de yürütülmektedir.

Sektör: Ağır Ekipman Parçaları Üretimi

Web Sitesi: www.atc-mateks.com

Adres: Sincan/Ankara

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Ağır ekipman parçası ve yedek parça üretimi yapan firmada SAP B1 İleri Üretim (BEAS) modülleri ile, Üretim Planlama ve Kapasite Planlama unsurları ile üretimden anlık veri toplama araçlarının kullanıldığı, depo el terminalleri ile stok yönetiminin optimize edildiği bir yapılanma sağlandı. Ayrıca Kalite Kontrol uygulamaları ile Kalite Yönetim Sisteminin işleyişi de SAP B1 üzerine taşınmış oldu. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

ATC-Mateks, DANA SPICER (eski adı CLARK HURTH) ve ZF PASSAU Ağır Ekipman Şanzıman ve Tork Konvertörleri için OEM Kalitede Yedek Parça tedariği yapmaktadır.

Ağır Ekipman Şanzımanları konusunda sahip olduğu 30 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesi ile ATC-Mateks hem kendi üretimi olan hem de OEM üreticilerden tedarik ettiği parçalarda müşterilerine en yüksek kaliteyi sunar.

Konusunda Global Lider olma hedefine emin adımlar ile ilerleyen ATC-Mateks ‘in ana misyonu;

Operasyonlarımızdaki sürekli iyileştirme ve sunduğumuz firmaya özel çözümler sayesinde her zaman müşterilerimize en yüksek değeri sağlamak.

Üretim mükemmeliyetini her zaman organizasyonumuzun merkezinde tutarak, bir yan sanayi yedek parçadan beklenilebilecekleri her zaman daha yukarıya taşıyan marka olmaktır.

Sektör: Özel Tasarım Makine Üretimi

Web Sitesi: www.minos.com.tr

Adres: Kemalpaşa/İzmir

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Özel Tasarım makine üretimi yapan firmada SAP B1 İleri Üretim (BEAS) modülleri ile, Üretim Planlama ve Kapasite Planlama unsurları ile üretimden anlık veri toplama araçlarının kullanıldığı, depo el terminalleri ile stok yönetiminin optimize edildiği bir yapılanma sağlandı. Ayrıca Kalite Kontrol uygulamaları ile Kalite Yönetim Sisteminin işleyişi de SAP B1 üzerine taşınmış oldu. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Minos Makina Otomasyon, 2007 yılı kasım ayında özel tasarım makina alanında şahıs şirketi olarak faaliyetine başlamıştır. Özel tasarım makina imalatının yanında firma 2009 yılından bu yana yurt dışı merkezli global firmalara fason imalat çözümleri sunmaktadır. Bu alandaki ana konu başlıkları talaşlı imalat, makina kumanda panolarının ve makinaya döşenen kablo gruplarının imalatı, polikarbon plastik kısımlarının imalatı ve paketleme makinalarında kullanılan barkod yazıcıların imalatı olarak özetlenebilir. Yatırımlarına ara vermeyen firmamız, günümüzde 11’i CNC toplam 15 makina ile 24 saat talaşlı imalat, bunun yanında yılda 500’ün üzerinde makine kumanda panosu, 750’nin üzerinde makina kablo grubu, 250’nin üzerinde barkod printer modifikasyonu ve diğer çeşitli başlıklarda üretim gerçekleştirmektedir. Minos Makina 3 yıl önce A.Ş. ünvanını almış olup, 40’ın üzerinde personeli ile büyümeye devam etmektedir. Sürmekte olan seri imalat işlere ek olarak 2014 yılından bu yana, Minos Makina markası altında tasarımı firmaya ait olan ve ülkemizde üretimi olmayan yüksek hızlı tartım ve paketleme makinası prototipi geliştirilmeye ve ticarileştirilmeye çalışılmaktadır. Bu bağlamda başvurulan TÜBİTAK 1507 projesi Kasım 2014’ten Mayıs 2017’ye kadar devam etmiş ve başarı ile sonlanmıştır. 2018 Şubat ayında başlayan yine aynı projenin devamı şeklinde, mevcut ARGE makinasının geliştirilmesi konusunda BAK Ambalaj firması ile ortak yürütülen TÜBİTAK 1501 projesi Temmuz 2020’de tamamlanmıştır. Bunlara ek olarak mevcut seri imalatın geliştirilmesi amacıyla KOSGEB Kobigel (2017-1) programından destek hakkı kazanılmış ve proje başarıyla tamamlanmıştır.

Sektör: Yangin Güvenliği Ürünleri Üretimi

Web Sitesi: www.neuvatec.com

Adres: Konak/İzmir

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Kendi bünyesinde gerçekleştirdiği AR-GE faaliyetleri akabinde yeni nesil Yangın Güvenliği ürünleri üreten firma SAP B1 üzerinde üretim dahil tüm süreçlerini takip etmenin yanı sıra ,SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerini de  eksiksiz bir şekilde yürütüyor.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Gelecek nesillere bırakacağımız mirasımız, doğaya ve dünyaya saygılı bir hayat olmalıdır anlayışıyla NEUVATEC olarak 10 yılı bulan  AR-GE çalışmalarımızla geleceğe ışık tutarken ülkemiz ve dünya için faydalı ürünler geliştiriyoruz. Günümüz dünya koşullarına uyumlu ve sürekli değişen ihtiyaçlara cevap veren fikirlerle hayatı kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Endüstri 4.0 ve 5G gibi teknolojilerle hız kazanan ilerlemeler, pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Stres, çevre sorunları, hammaddeye erişim ve tedarik zincirine ilişkin sorunlar, ülkelerin yakın gelecekte çözmesi gereken en hayati sorunlar haline gelecektir. Çözümün en önemli bileşeni ise insana, çevreye ve kaynaklara önem veren bir yaklaşım tarzı olacaktır.

Bu doğrultuda NEUVATEC olarak önceliklerimiz şunlardır:

 • Ar-Ge
 • Hammaddenin verimli kullanımı
 • Çevreye duyarlı yaklaşım
 • Enerji ve kaynak verimliliği
 • Sürdürülebilirlik

Acil durumlar veya kazalar meydana geldiğinde, bu tür olayların etkisini en aza indirmenin görevimiz olduğuna inanıyoruz. İnsanların, kurumların güvenebileceği, mümkün olan en kaliteli ürünleri üretmekten gurur duyuyoruz. ‘’Hayat kurtarmaya ve mülkü korumaya yardımcı olma – Hayatı kolaylaştırma’’ misyonumuza olan bağlılığımızın toplulukların gelişmesine yardımcı olduğuna inanıyoruz.

Web Sitesi: http://www.erze.com

Adres: Kemalpaşa / İzmir

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Üretim yapan firmada SAP B1 İleri Üretim (BEAS) modülleri ile, Üretim Planlama ve Kapasite Planlama unsurları ile üretimden anlık veri toplama araçlarının kullanıldığı, depo el terminalleri ile stok yönetiminin optimize edildiği bir yapılanma sağlandı. Ayrıca Kalite Kontrol uygulamaları ile Kalite Yönetim Sisteminin işleyişi de SAP B1 üzerine taşınmış oldu. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

25000 m2  alan üzerine kurulu Erze Ambalaj A.Ş. 35 yıllık tecrübesi ve dünya standartlarındaki polistiren gıda ambalajı ve yalıtım levhası ürünleriyle sektörünün en büyük firmasıdır. Firmamız dünyadaki gelişmeleri hızla takip edebilmek adına, tüketici memnuniyetini sağlamak için gelişime verdiği önemle teknoloji alanında sürekli kendini geliştirmektedir. Güçlü makine parkuru ile yüksek kapasitede üretim gerçekleştirilmektedir.
Türkiye’de polistiren gıda kabı üretiminde her zaman ilklere imza atan firmamız, yeni birçok model ürününü piyasaya sunmaktan ve tüketicinin beğenisini kazanmaktan son derece gururludur. Türkiye’nin ilki olan kendinden emici ürünleri ile et-tavuk sektöründe büyük gelişmelerin yaşanmasını sağlamıştır.
Yüksek çeşit ve kalitede üretilen ürünlerimizin arkasında güçlü bir çalışan ve organizasyon yapısı bulunmaktadır. Başarımızdaki diğer önemli bir etken de çevreye ve insana duyduğumuz saygıdan kaynaklanmaktadır. Kaliteli ve hijyenik ürünlerimiz tüketici sağlığı göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Çevreye ve tüketici sağlığına duyarlı üretim anlayışımız dünya standartlarındaki sertifikalarımız ile desteklenmiştir.

Şanlıurfa’da 2. Organize Sanayi Bölgesinde 43000 m2 alan üzerine kurulan konusunda Avrupa’nın en modern ve en teknik donanımlı fabrikalarından biri olan yeni tesisimiz 2013 yılının Nisan ayında faaliyete geçmiştir. Son teknolojinin kullanıldığı yeni fabrikamız ile üretim kapasitemiz arttırılmıştır. İç pazarın yanı sıra dış pazarlarda da satışlarıyla başarısını kanıtlamış olan Erze Ambalaj A.Ş.  Şanlıurfa bölgesinde gerçekleştirdiği yatırımlarla birçok kişiye istihdam olanağı ve ülkesine büyük bir ihracat potansiyeli sağlamaktadır.

Sektör: Kompresör Satış ve Servis Hizmetleri

Web Sitesi: http://www.enkosan.com.tr

Adres: Başakşehir / İstanbul

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Kompresör ithalatı, satış ve servis hizmeti veren firmanın tüm süreçleri SAP B1 üzerine aktarıldı. SAP B1 CRM uygulamaları ve CRM for Outlook uygulamaları ile Satış ve Satış Sonrası Hizmetler biriminin tam entegre çalışması sağlandı. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Firmamız 20 yılı aşkın süredir ülkemizin basınçlı hava sektöründe faaliyet göstermektedir. 90’lı yıllardan süregelen tecrübe ve bilgi birikimi ile firmamız gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri de kullanarak tekstilden petrokimya’ya, otomotiv endüstrisinden savunma sanayii’ne birçok sektöre hizmet vermektedir.

Sektör: Konveyör ve Modüler Bant Üretimi

Web Sitesi: https://iscimenler.com.tr/

Adres: Kemalpaşa/ İzmir

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Üretim yapan firmada SAP B1  İleri Üretim Uygulamaları (BEAS) üzerinde Planlama, Kalite vb. uygulamaların devreye alındığı. Satış ve Üretim Konfigüratör uygulamalarının aktif kullanımı ile ürün ağaçlarının optimize edildiği bir yapı sağlandı. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

1900’lü yıllarda %100 yerli sermaye ile temeli atılan firmamızı günümüze kadar taşımanın haklı gururu içerisindeyiz. Firma olarak dünyadaki kayış ve konveyör bant sektörlerinde yapılan yenilik ve değişiklikleri müşterilerimize aktarmayı, gelişime devam etmeyi, misyonumuzun en önemli faktörü olarak benimsedik

Satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyeti standartlarımızı hep yükselttik. Siz değerli müşterilerimizin öneri ve beklentilerini karşılamak adına profesyonel ekibimizle gece gündüz çalışmayı kendimize prensip edindik.
Chiorino, Elatech, Mafdel, Contitech, Modutech Türkiye distribütörlüklerimizle gücümüze güç kattık. Geniş ürün yelpazemiz, sektörel profesyonel çalışmalarımızla sizlere her geçen gün daha hizmet vermeye devam edeceğiz. Yerli sermaye olarak geldiğimiz noktayı sizlerle daha ileriye götürecek olmanın heyecanını hep yaşayacağız.

Sektör: Otomotiv ve Savunma Sanayi Parçaları Üretimi

Web Sitesi: https://yasalar.com.tr

Adres: Bursa

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Üretim yapan firmada SAP B1  İleri Üretim Uygulamaları (BEAS) üzerinde Planlama, Kalite vb. uygulamaların devreye alındığı Yurt içi ve Yurt dışı Ana Sanayilerle olan EDI entegrasyonlarının sağlanarak efektif bir sipariş – planlama sürecinin yürütüldüğü bir yapı sağlandı. Ayrıca Üretimden online veri toplama ve depo terminalleri ile etkin stok yönetimi yapısı kuruldu. Ana sanayilerin istemiş olduğu izlenebilirlik alt yapısı kurgulandı. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Yaşalar Kalıp olarak başta otomotiv ve ticari araç sektörleri olmak üzere, birçok farklı sektör için çelik, paslanmaz
çelik ve alüminyum parçaların soğuk şekillendirme yöntemiyle üretimlerini gerçekleştiriyoruz. Seri üretimde kullandığımız kalıp, aparat ve fikstürlerin tasarımlarını kendi bünyemizde yapılmaktadır . Yıllık metal işleme kapasitemiz 20.000 ton olup, üretimimizin %90 ını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın 150 farklı noktasına ihraç ediyoruz. Bu sayede Türkiye’de ilk 1000 ihracatçı firma içinde yer almaktayız.

400 m2 lik bir atölyede 1981 yılında başlayan yolculuğumuz, 8000 m2 lik entegre tesisimizde devam etmektedir.

Geçmişte belirlediğimiz tüm hedeflere ulaşmış bir firma olarak şimdiki hedefimiz kendi sektöründe akla ilk gelen isim olmaktır. Hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya aralıksız devam ediyor, bugüne gelmemizde payı bulunan başta çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize minnetimizi iletmeyi bir borç biliyoruz.

Sektör: Medikal Parça Üretimi

Web Sitesi : https://bahadir.com.tr/

Adres : Samsun

Proje Hakkında: Projemizde tıbbi araç gereç üretimi yapan işletme için SAP B1 İleri Üretim (BEAS) Uygulamaları kurgulanmıştır. CRM Uygulamalarının da devreye alındığı projede ayrıca SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmektedir

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Bahadır Tıbbi Aletler AŞ; cerrahi el aletleri sektörüne yön veren kurumsal bir şirkettir. 1983 yılında faaliyetlerine başlayan firma; aile mesleği olan metal işçiliği üzerine kattığı mesleki birikim ve tecrübe ile Türkiye’de, cerrahi el aletleri üretiminin temellerini atan ilk firma olma özelliğini taşımaktadır. Bahadır Tıbbi Aletler, bu atılım ile Türkiye’de cerrahi el aletleri sektörünün doğmasına vesile olmakla birlikte; danışmanlık ve teknolojik altyapı desteği sağlayarak, sektördeki birçok firmanın doğmasına ve gelişmesine katkı sağlamıştır. Bu işbirliği ve etkileşim ile Samsun şehri, cerrahi alet sektöründe, dünyanın önemli üretim merkezleri arasına girmiştir ve bu alanda hızla markalaşmaktadır.

Sektör: Endüstriyel Ürünler Satış ve Servis Hizmeti

Web Sitesi: http://www.mapa.online

Adres: İzmir

Proje Hakkında : Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Endüstriyel Ürünler (Fabrika Ürünleri) ithalatı, satış ve servis hizmeti veren firmanın tüm süreçleri SAP B1 üzerine aktarıldı. SAP B1 CRM uygulamaları ve  Saha satış ekiplerinin SAP B1 mobil (IOS & Android) uygulamaları kullanmaları sayesinde online satış ve teslimat verisi toplanması imkanı elde edildi. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

2014 yılında İzmir de kurulan Mapa Endüstri Ekipmanları ve Ticaret A.Ş olarak köklerimizden aldıgımız 50 yılı aşkın tecrübe ile sektöründe dünya lideri olan firmaların ürünlerinden oluşan ürün gruplarımızla yurtiçine ve yurtdışına hizmet vermekteyiz. Edindiğimiz başarılarımızın yanı sıra, tecrübelerimizi, verdiğimiz eğitimler ile çoğaltıyor ve sizler ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Sektör: Otomotiv Yedek Parça Üretimi

Web Sitesi: https://www.sertplas.com.tr

Adres: Silivri / İstanbul

Proje Hakkında: Projemizde otomotiv sektörüne çeşitli parçaların üretimini yapan işletme için SAP B1 İleri Üretim (BEAS) Uygulamaları kurgulanmıştır. 70’in üzerinde Plastik Enjeksiyon makinesi ve diğer iş merkezlerinden online veri toplama sistemleri projenin önemli noktalarından birisini teşkil etmektedir. SAP Business ONE CRM ve CRM for Outlook Uygulamalarının da devreye alındığı projede ayrıca SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmektedir

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

SERTPLAS, IATF 16949 kalite standartları çerçevesinde otomotiv ve ağır vasıta sektörüne yedek parça üretimi, tasarımı, geliştirme, montaj ve servis hizmetleri sunmaktadır.

Bünyesinde kurduğu Araştırma ve Geliştirme merkezi ile gömülü yazılım içeren yüksek teknoloji ürünleri de % 100 yerli olarak üretmeye başlamıştır.

Üretiminin % 83’ünü ihraç eden SERTPLAS, Türk tasarım ve mühendisliğini uluslararası arenada temsil etmektedir.

Tarihçe

SERTPLAS, 1955 yılında İstanbul’da kurucusu Hasan Serter tarafından küçük bir enjeksiyon atölyesi olarak iş dünyasına adım attı. Bugün ise, 40.000 m2 arazi üzerinde 12.500 m2 kapalı alan altında 290 çalışanı ile otomotiv yedek parça sektörüne hizmet vermektedir.

Ağırlıklı olarak kamyon ve treylerler için aydınlatma ve sinyalizasyon parçaları, elektrik/elektronik sistemler, elektrik kabloları, konnektörler, araç gövde parçaları, çamurluklar, hava hortumları, fren hava kaplinleri, konvertör ve regülatör gibi ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Pazardaki değişim ve gereksinimlere verilen önem sayesinde, bugün üretiminin % 83’ünü Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Asya, Güney Amerika dahilinde 60’a yakın ülkeye, aynı zamanda da OE üreticilerine ihraç etmekten gurur duymaktadır.

Tasarımdan seri üretime, SERTPLAS dünya çapında bir çok müşterisi tarafından tercih edilen çözüm partneri olarak tedarikçi listelerinde yer almaktadır.

Sektör: Endüstriyel Otomasyon ( Tekstil Makineleri Otomasyon Sistemleri)

Web Sitesi: https://efatech.com.tr

Adres: İzmir

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Endüstriyel Otomasyon sistemleri üretim, satış ve servis hizmeti veren firmanın tüm süreçleri SAP B1 üzerine aktarıldı. SAP B1 CRM ve Üretim uygulamaları sayesinde etkin sipariş->planlama döngüsü sağlandı.  SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Efatech sahip olduğu mühendislik bilgisi ve deneyim ile tekstil otomasyon sistemlerinin getirdiği avantajları proje, eğitim, bakım ve servis hizmetlerini en uygun biçimde sektörün hizmetine sunmaktadır. Deneyimi sayesinde sekörün inceliklerini, gereklerini ve ihtiyaçlarını bilerek, uzman kadrosu, verimli iş planlama yapısı ve AR-GE’ye dayalı projeleri ile sektörel ihtiyaçları karşılayacak en doğru çözümleri üretmektedir.

Efatech müşteri memnuniyeti, profesyonel teknik destek, güvenli hizmet anlayışı ile tekstil otomasyon sisteminde müşterilerinin tam memnuniyetini sağlamak için 2014 yılından beri ilk günkü heyecan ve istekle çalışmaktadır. Tekstil otomasyon sistemlerinde hız, hassasiyet, kolay kullanım, esnek yapı, değiştirebilirlik, sağlamlık gibi parametreleri maksimum düzeye çıkarmaktadırlar.

Sektör: Isı Ekipman ve Parçaları Üretimi

Web Sitesi: https://www.commital.com.tr

Adres: Manisa

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Üretim yapan firmada SAP B1  İleri Üretim Uygulamaları (BEAS) üzerinde Planlama, Kalite vb. uygulamaların devreye alındığı, efektif bir sipariş – planlama sürecinin yürütüldüğü bir yapı sağlandı. Ayrıca Üretimden online veri toplama ve depo terminalleri ile etkin stok yönetimi yapısı kuruldu. Kardex sistemleri ile entegrasyon sağlanarak akıllı depo yönetimi sağlandı.  Videowall uygulamaları ile üretim sahasında anlık üretim ve kalite verilerinin paylaşımı yapılarak operatörlerin de sürece katılımları maksimize edildi.  SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır) :

Commital Isı Ekipmanları Kalıp San Tic Ltd Şti , İtalyan menşeli Commital Grubu’nun bir iştiraki olarak, ısıtma sistemlerinde kullanılan panel radyatörlerin bağlantı parçalarının üreticisi olarak 2004 yılında kurulmuştur.

Commital, yıllar içerisinde, kendi üretim sistemlerini geliştirmiştir ve yeni yatırımlar yaparak ürün yelpazesini genişletmiştir ve halen yeni üretim süreçleri üzerinde çalışmaktadır.

2010 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 6.000 m2 kapalı ve 4.000 m2 açık alana sahip yeni binasına taşınmıştır.

Commital başlangıçta, özellikle Türkiye’de ki ısıtma sistemleri için yerli panel radyatör üreticilerine ürün ve hizmet sağlamak için kurulmuştur fakat daha sonra Commital Grubu’nun 40 yıllık deneyiminden yararlanarak mevcut pazarlarını Avrupa, Rusya, Ukrayna ve İran’ı da dahil edecek biçimde genişletmiştir.

Ürün yelpazesi, standart ısıtma sistemlerinde kullanılan panel radyatörler ve dikey panel radyatörler için Fittings, ½ ve ¾ Valf Bağlantı Ekipmanları (Kompakt Fittings) ve Merkezi Bağlantı Ekipmanlarını (Central Tap) içermektedir.

2017 yılında, müşterilerimize panel radyatör bağlantı parçaları için komple tedarik sağlayabilmek adına ürün yelpazemizi Su Dağıtıcı Ring üretimini de ekleyerek genişlettik.

Firmamızın yıllık üretim kapasitesi 50.000.000 adet Fittings ve 5.000.000 adet Garnitür’dür.

Commital Isı olarak, firmamız yıllık iş hacminin %55’i İtalya, Almanya, Fransa, Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve İran’ı içeren uluslararası pazardan, %45’i yurtiçi pazarlardan oluşmaktadır.

Commital’in Kalite Politikası toplam müşteri memnuniyetinin sağlanması ve üretim sürecinin, kalitenin ve maliyetlerin sürekli niteliksel iyileştirilmesine dayanmaktadır.

Sektör: Renk Ölçüm Cihazları Satış ve Servis Hizmetleri

Web Sitesi: https://www.odakkimya.com.tr/

Adres: Maltepe/ İstanbul

Proje Hakkında : Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Renk Ölçüm Cihazları ithalatı, satış , servis ve kalibrasyon hizmeti veren firmanın tüm süreçleri SAP B1 üzerine aktarıldı. SAP B1 Masaüstü ve Mobil CRM uygulamaları ile Satış ve Satış Sonrası Hizmetler biriminin tam entegre çalışması sağlandı.SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Odak Kimya Endüstrisi Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. kurucularının sektördeki tecrübelerinin ışığında ileri teknoloji ürünlerini Türk Sanayicisi ile buluşturmak üzere 1998 yılında kurulmuştur. Kuruluşunda renk mükemmelliğine dayalı uygulamaları ve yenilikleri ile sektörün önce kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Bu tecrübenin sonucunda hızla büyüme devam etmiş, hizmet verilen sektörler artmış ve üreticilerin ihtiyaçlarını karşılayacak tamamlayıcı ürünler de ürün portföyüne katılmıştır.

Odak Kimya, aşağıdaki ürün grupları ile baskı & ambalaj, medikal, tekstil, boya, plastik, otomotiv, maden, seramik, kozmetik, gıda sektörlerine satış, kurulum, eğitim, aplikasyon, teknik servis, yedek parça, bakım ve kalibrasyon hizmeti vermektedir.

 • X-Rite Renk Ölçüm Cihazları, Kalite Kontrol Sistemleri, Formülasyon Sistemleri
 • Pantone Renk Standartları
 • SDL Atlas Fiziksel Test Cihazları
 • Eizo Kalibre Edilebilir Monitörler
 • IGT Prova Baskı Çözümleri
 • Hanatek Fiziksel Test Cihazları
 • GMG Renk Yönetimi Çözümleri
 • Just Normlicht Işıklı Prova İstasyonları, Işık Kabinleri
 • Inkmaker Dispensing Sistemleri
 • Rexson Dispensing Sistemleri
 • Valetech Dispensing Sistemleri
 • IEC+ Boya Üretim Makineleri
 • Delta Yol Çizgi Boyaları Test Cihazları
 • CGS Oris Renk Yönetimi Çözümleri

Sektör: Ambalaj Üretimi (Gıda)

Web Sitesi: https://zaambalaj.com.tr/

Adres: Kadıköy / İstanbul

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Metal gıda ambalajları üreten firmanın satış, satınalma ve üretim prosesleri ile muhasebe finans yapısının entegre bir şekilde çalıştığı bir yapı kurgulandı. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

ZA Packaging kurulduğu 2006 yılından bu yana MENA bölgesinde önemli bir pazar payına sahiptir. Şirket, Türkiye, BDT ve Avrupa’da konserve sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alarak büyümesini sürdürdü. ZA Ambalaj, müşteri odaklı strateji ve hizmetlere odaklanarak, müşterilerinin sürekli yüksek kaliteli ürünleri tam zamanında sunma beklentilerini karşılayarak yüksek iş hacimlerine ulaşmıştır. Uzun vadeli iş ilişkilerine odaklandığımız için müşterilerimizi iş ortağı olarak görüyoruz, artan müşteri talepleri ve memnuniyeti ile başarısını kanıtlamış bir yaklaşım.

Karşılıklı fayda sağlamak için, ZA Packaging, yeni üretim tesislerini yerleştirme veya mevcut fabrikalarını genişletme konusundaki kendi yatırım planlaması için müşterilerin artan talepleri ve büyüme planları hakkındaki birikmiş bilgisini kullanır. Hedeflerimize ulaştık ve yüksek yetenekli kadrolara aktararak ve insana sürekli yatırım yaparak vizyonumuzu sürdürme yeteneğine sahip olduk.

Sektör: PVC KAPI PENCERE AKSESUARLARI ÜRETİMİ

Web Site: https://www.inter-plast.net/

Adress: Başakşehir/İSTANBUL

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. İstanbul-Edirne ve Almanyada Pvc kapı-pencere aksesuar üretimi yapan firmada SAP B1 İleri Üretim (BEAS) modülleri ile, Üretim Planlama ve Kapasite Planlama unsurları ile üretimden anlık veri toplama araçlarının kullanıldığı, depo el terminalleri ile stok yönetiminin optimize edildiği bir yapılanma sağlandı. Ayrıca Kalite Kontrol uygulamaları ile Kalite Yönetim Sisteminin işleyişi de SAP B1 üzerine taşınmış oldu. SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Inter-Plast, PVC kapı ve pencere aksesuarları sektörüne 1993 yılında üretim ve satış organizasyonumuzla İstanbul’da girmiştir. İmalat sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimimizle stratejimizi, Avrupa’nın önde gelen PVC profil sistemi üreticilerinin aksesuar ihtiyaçlarını karşılamak için metal ve plastik enjeksiyon kalıplı ürünlerin kalıplanması ve üretimine yönelik olarak belirledik. Yıllar geçtikçe müşteri odaklı ve yenilikçi yaklaşımımızla müşterilerimizin sadece üretim değil aynı zamanda takım ve ürün tasarım danışmanı olduk.

İstanbul’daki merkez ofisimiz, Edirne’deki üretimimiz ve Almanya’nın Moers kentindeki lojistik merkezimizle müşterilerimizin tasarım, üretim ve lojistik ihtiyaçlarını karşılarken, sektörümüzde Türkiye ile Avrupa arasında güçlü bir köprü oluşturuyoruz. Aylık 400 tona ulaşan zamak tüketimimizin tüm aşamaları kendi üretim tesislerimizde kendi kontrolümüz altında gerçekleştirilmektedir.

“Müşterilerimizle birlikte tasarlıyor, onlara özel üretiyoruz” mottosuyla büyümeye başladık ve 30 yıldır sektörde yer alarak Avrupalı pencere sistemi firmaları için aşağıdaki konularda uzmanlaştık:

 • Takım tasarımı ve üretimi
 • Plastik ve metal enjeksiyon kalıplı ürün imalatı,
 • Çeşitli metal kaplama ve boyama teknikleri
 • çok sayıda Ar-Ge, üretim ve süreç geliştirme çalışması.

Tecrübemizi müşterilerimize sunarak, SAP destekli işletim sistemlerimiz ve veritabanlarımızı kullanarak ürünlerimizin belirlenen ve istenilen zaman diliminde müşterilerimize dağıtımının lojistik yönünü de üstleniyoruz.

2017 yılından bu yana Edirne’deki üretim tesisimizde (35.000 m2 arsa üzerinde 15.000 m2 kapalı alan) üretimimize devam ederken, Almanya’nın Moers kentindeki lojistik merkezimizde de (2010 yılından bu yana) hizmetimize devam ediyoruz; Her zaman müşterilerimiz tarafından belirlenen uçak tarifesine göre stokladığımızdan ve zamanında teslim ettiğimizden emin oluyoruz.

Üretim ve hizmet alanımızda dünyanın, doğal kaynakların ve toplumun yararına sorumluluk ve hassasiyet gösteririz. Sürdürülebilir hareket etmek en önemli değerlerimizden biridir ve bunu güçlü bir ekip ruhuyla yaparız.

Sektör: Yem ve katkı maddeleri üretimi

Web Sitesi: http://miavit.com.tr/

Adres: Kemalpaşa/İZMİR

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Almanya merkezli Miavit Holdinge bağlı olarak Türkiyede yem ve katkı maddeleri üretimi ve satışı yapan firma tüm süreçlerini SAP B1 üzerinden yürütüyor. Ayrıca firmanın SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Mükemmel karışımın yetkin ortağı.

Merkezi Essen Oldb.’de bulunan MIAVIT GmbH, 1964 yılında kuruldu ve şu anda üçüncü nesildir. O zaman da şimdiki gibi aile işimizin yol gösterici ilkesine “ilaç yerine önleme” deniyordu. MIAVIT adı, ön karışımlarımızda bulunan tüm önemli minerallerin, amino asitlerin ve vitaminlerin kısaltmasıdır. Yem katkı maddeleri, mineraller ve vitaminler alanlarında yetkin bir ortak olarak, hem toz formda hem de macun ve sıvı çeşitlerinde yüksek kaliteli ve çeşitli ürünler sunuyoruz.

Sektör: Ofis Mobilyası Üretimi

Web Sitesi: https://www.tunaofis.com/

Adres: Beyoğlu/İSTANBUL

Proje Hakkında: Uçtan uca tüm birimlerin dijital dönüşümlerinin sağlandığı ERP Projesi. Türkiyenin önde gelen ofis mobilyası üreticisi olan firma, tüm üretim ve satış süreçlerini SAP B1 üzerinde yürütüyor. Ayrıca SAP B1 üzerinde çalışan EROPA Lokalizasyon Uygulamaları sayesinde , firmanın Türkiye mevzuatına uygun muhasebe ve e-dönüşüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yürütmesi sağlandı.

Firma Hakkında (Web sitesinden alınmıştır):

Tuna, yaklaşık 50 yıl önce ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımak, öncü ve yenilikçi yaklaşımıyla sektörün standartlarını yeniden belirleyen marka olmak vizyonuyla yola çıktı. 1992 yılında köklü dünya markası Girsberger ile gerçekleştirilen ortaklık, ofis mobilyası sektörünün ergonomi, inovasyon, fonksiyon gibi temel kriterlerle tanışmasını sağladı, ofiste geçirilen zamanın niteliğini artırdı.

Bugün Tuna, kalitenin detaylardaki mükemmellikten oluştuğunun bilinciyle tasarıma hayat veriyor. Tasarımın evrensel değerlerinden ödün vermeden, hem tedarikçilerinin hem de müşterilerinin beklenti ve önceliklerine uyumlu çözümler üretiyor. Hayal gücü, aklın yol göstericiliğinde hayatımızın estetik, fonksiyonel ve güncel bir parçası haline geliyor.

Çünkü Tuna, bugünün yaşamı, bugünün ihtiyaçları için bugünün tasarımını sunuyor.